האני-האמיתי ככלי לבניית יחסי אמון

על ידי

בחדר החקירות: אותנטיות

בתוך חדר החקירה נמצא החוקר והנחקר וכן גם כל מערכת היחסים שביניהם, כישות נפרדת. הימים הראשונים מתוך פרק הזמן הארוך שהחוקר מבלה במחיצת הנחקר בחדר החקירה מוקדשים בעיקרם לבניית צעדי אמון כלפיו.
ככל שיכולתי, נמנעתי מלהציג בחדר החקירה דמות אחרת מהאני האמיתי שלי. התנהלות מעושה ומלאכותית מייצרת תחושה בקרב הצד השני שהחוקר נכנס לדמות מסויימת רק כדי להשיג את מטרותיו. במידה מסויימת הדבר גורם לנחקר להרגיש מרומה עקב פעולת ההסתרה הזאת והוא עסוק בלהסיט את מרכז הקשב שלו לאיתור האני האמיתי של העומד לפניו. הצגה מדומה כזו מצדו של החוקר פוגעת בכנות היחסים בין הצדדים ויש לה השלכות שליליות לגבי רמת האמון שמייחס הנחקר כלפי החוקר .

 

מנהל בעולם העבודה החדש: אותנטיות

מנהל צריך להציג אישיות אותנטיות ביחסיו מול העובדים. התנהלותו מתוך השלמה עם מרכיבי אישיותו המקוריים מעבירה מסר של אישיות יציבה בעלת עמוד שדרה ומשרה תחושה של בטחון מול האנשים בארגון שהוא מנהל. מנהל אותנטי שמגיב בכנות, מתוך התכוונות אמיתית לדבריו ומתוך תכונות האופי האמיתיות שלו, משיג מערכת יחסים חיובית ואמיתית עם עובדיו. לעומת זאת, תגובות מצידו שבאות לחקות קולגה שהוא מנהל מוצלח, שבאות להתחנף לעובדיו מתוך רצון לרצות אותם, או שמשרתות רק את רצון מנהליו(ברוח המפקד..) – יעוררו תחושות שליליות כגון הסתרה, מרמה ומניפולציה בקרב העובדים. ככל שמנהל משדר בהתנהלותו רמת אותנטיות גבוהה, כך הוא מעלה את רמת האמון מצד העובדים וזוכה להכרה במעמדו ובסמכותו האישית

"בני אדם עסוקים כל כך בתדמיתם כלפי אחרים בעוד תדמיתם שלהם בעיני עצמם קורסת". דניאל אטיאס

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן